O naszej szkole YAMAHA

Witam serdecznie na stronie internetowej Szkoły Muzycznej YAMAHA w Krośnie i Jaśle.

Skoro odwiedzacie Państwo naszą stronę, oznacza to, że sami interesujecie się muzyką bądź też myślicie o tym w kontekście swoich najbliższych – w każdym razie dobrze trafiliście.

Nazywam się Wojciech Lepucki i jestem założycielem obu Szkół. Od najmłodszych lat interesowałem się muzyką, a moim marzeniem była praca w zawodzie nauczyciela muzyki. Pragnąłem nauczać w taki sposób, aby nauka muzyki była przyjemnością, jak choćby gra w piłkę nożną i przychodziła tak łatwo jak zwykłe codzienne czynności. Dlatego też zaraz po ukończeniu studiów na wydziale muzycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2004 r. związałem się z międzynarodową siecią YAMAHA Szkoła Muzyczna, zdobywając potrzebną licencję. Wówczas założyłem swoją pierwszą Szkołę Muzyczną YAMAHA w Krośnie.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowatorskie programy nauczania szeroko pojętej muzyki rozrywkowej oparte na zabawie muzyką, a nie na żmudnym ćwiczeniu, świetne opracowane programy dla najmłodszych gdzie nawet niemowlaki mają do dyspozycji książki i płytki CD opracowane przez specjalistów YAMAHA Europa GmbH zaowocowały systematycznym rozwojem Szkoły. Doceniła to również Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce przyznając krośnieńskiej szkole już po pierwszym roku prowadzenia działalności tytuł  „Szkoła Roku”. Trzy lata później w 2007 r. za zgodą i sugestią Centrali YSM założyłem kolejną Szkołę Muzyczną YAMAHA w Jaśle. Rok 2008 to kolejny sukces – wyróżnienie za wzorową współpracę.

Jednak najważniejsze założenia i cele, jakie postawiłem przed sobą 15 lat temu, aby nauka muzyki była sposobem na spędzenie wolnego czasu oraz niezapomnianą muzyczną przygodą pozostały niezmienne. Nie muszę przekonywać jak olbrzymią mamy satysfakcję, gdy spotykamy się wszyscy razem po ukończeniu pierwszego roku, przerobieniu pierwszego podręcznika – „a to miała być tylko próba, może 2,3 miesiące się uda?, ale spróbujemy”. To wspaniałe uczucie, kiedy część uczniów po ukończeniu całego programu nauczania i otrzymaniu dyplomu ukończenia Szkoły Muzycznej YAMAHA nie chcąc tracić kontaktu z muzyką uczy się u nas dalej. Jest to możliwe tylko dzięki osiągnięciu najważniejszego i zarazem najtrudniejszego celu – rozbudzeniu w dziecku pasji do muzyki. Największą satysfakcję mamy widząc uśmiechniętą minę dziecka przychodzącego na zajęcia do Szkoły. Rodzi się w nas świadomość, że mamy wpływ na kształt jego osobowości, pomagamy w jego ogólnym rozwoju i być może również dzięki nam, oraz pracy, którą dodatkowo wykonuje, kiedyś w życiu osiągnie sukces. Głęboko w to wierze i tego Państwu życzę.

mgr Wojciech Lepucki.

Referencje naszych uczniów

Gdy chodzę do tej szkoły, zawsze kiedy wejdę przywitam wspaniałego Pana Wojtka. W tej szkole dużo się nauczyłem m. in. nut, dźwięków, akordów i wiele więcej. Kocham tą szkołę, dzięki panu Wojtkowi. Pozdrawiam.
Szymon
Uczeń
Super szkoła, najlepsza w okolicy. Bardzo szybko potrafią nauczyć gry na gitarze. Prowadzą też lekcje z innych instrumentów. Polecam.
Franek Banaś
Uczeń
Mega! Super szkoła muzyczna.
MT. EVEREST ROBLOX