Kursy instrumentalne

YAMAHA oferuje szereg różnych kursów instrumentalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w celu umożliwienia przeżywania radości z nauki na wybranym instrumencie. Nauczanie odbywa się w małych grupach i wprowadza m.in. wspólne muzykowanie (w zespole), improwizację, umiejętność akompaniowania i śpiewania piosenek, a także naukę czytania nut.

Wszystkie kursy są starannie zaprojektowane i stworzone przez firmę YAMAHA, aby umożliwić uczniom doświadczanie pozytywnych emocji od pierwszej lekcji, a następnie wspierać rozwój tych umiejętności. Szczególny nacisk kładzie się na rozwój twórczości muzycznej każdego ucznia.

„Zabawa na sześciu strunach” jest kursem nauki gry na gitarze klasycznej dla dzieci od 8. roku życia, młodzieży i dorosłych.

Głównym celem kursu jest:

• nauka technik gry instrumentalnej;
  • nauka szerokiego zakresu repertuaru, stylów i utworów zespołowych;
  • integracja kształcenia słuchu, teorii, improwizacji i akompaniowania;
  • muzykowanie w zespole.

W programie „Fun Key Kids” dzieci od 6. roku życia uczą się grać na instrumencie klawiszowym typu keyboard.

• muzykowanie w zespole;
  • nauczenie się „międzynarodowego języka muzycznego”, jako środka przekazu swoich pomysłów i uczuć;
  • rozwój zdolności twórczych, takich jak harmonizowanie, aranżowanie i improwizowanie.

W programie „Fun Key” dzieci od 8. roku życia, młodzież i dorośli uczą się grać na instrumencie klawiszowym typu keyboard.

• muzykowanie w zespole;
  • poznanie repertuaru zróżnicowanego stylistycznie;

Kurs “Pianoforte” zawiera różnorodny repertuar, który pomaga rozwijać wszelkie techniki grania oraz muzyczną ekspresję.

Bogata paleta zagadnień muzycznych obejmuje solfeż, harmonię, czytanie nut, umiejętności techniczne i słuchowe, a wszystko na bazie szeroko pojętej wiedzy muzycznej. Studiowanie tego szerokiego zakresu umiejętności pozwala na przygotowanie się do egzaminu YAMAHA Grade.